HABERLER 1

KOBİ’lere e-ticaret ve e-ihracat çözümleri sunan ikas, 3,5 milyon dolar yatırım aldı

ikas'ın 3,5 milyon dolarlık tohum yatırım turuna 500 Global, Revo Capital, OYAK Yatırım, Finberg, global yatırımcılar ve şirketin eski yatırımcıları arasında bulunan QNBEYOND Ventures ve Birleşik Ödeme CEO’su İlker Sözdinler de katıldı.

 

KOBİ’lere e-ticaret ve e-ihracat çözümleri sağlayan bir girişim olarak karşımıza çıkan ikas'ı ilk olarak 2019 yılının Şubat ayında sizlere aktarmıştık. 2021 yılının Kasım ayında ise Revo Capital'ın "Revo Fund II" fonu liderliğinde yatırım alan ikas, yeni bir tohum yatırım aldı.

ikas tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, 3,5 milyon dolar yatırım aldı. ikas'ın 3,5 milyon dolarlık tohum yatırım turuna 500 Global, Revo Capital, OYAK Yatırım, Finberg, global yatırımcılar ve şirketin eski yatırımcıları arasında bulunan QNBEYOND Ventures ve Birleşik Ödeme CEO’su İlker Sözdinler de katıldı.

ikas tarafından aktarılan bilgilere göre alınan 3,5 milyon dolarlık yeni yatırım, girişimin Türkiye ve yurt dışındaki büyümesini hızlandırmanın yanı sıra yıl sonuna kadar Avrupa’da 2 yeni ülkeye daha açılmak için kullanılacak.

2018 yılında Mustafa Namoğlu, Ömercan Çelikler, Tugay Karaçay ve Umut Ozan Yıldırım tarafından Ankara’da kurulan ikas, Avrupa’da Shopify, WooCommerce ve Wix gibi firmalar ile rekabet ediyor. KAYNAK : WEBRAZZI

Akıl sağlığı uygulaması Real, 37 milyon dolar yatırım aldı

Columbia Üniversitesi'nde klinik psikoloji eğitimi alan 27 yaşındaki Ariela Safira tarafından kuruldu. 13 dolardan başlayan abonelik ücretine sahip.

Akıl sağlığı uygulaması Real, 37 milyon dolar yatırım aldı. B serisi yatırım turunu Owl Ventures yönetti. Yatırım turuna Lightspeed Venture Partners, Kadın Kurucular Fonu, Forerunner Ventures ve BBG Ventures katıldı. ABD merkezli şirket, yeni gelen yatırım, şirketin iş süreçlerini geliştirmek için kullanılacak.

2019 yılında hayata geçirilen uygulama; ilişkiler, kaygı, kariyer, stres ve depresyon kaynaklı ruhsal hastalıklara odaklanıyor. Columbia Üniversitesi'nde klinik psikoloji eğitimi alan 27 yaşındaki Ariela Safira tarafından kuruldu.

Ayrıca 13 dolardan başlayan abonelik ücretine sahip. Safira, sağlık sektöründe akıl sağlığına odaklandığını belirtiyor ve ekliyor: "Bu alanda yapılan çalışmaların toplumsal olarak dezavantajlı olan topluluklar için yetersiz olduğunu düşünüyordum."

Bu yüzden Real'in ana hedef kitlesini toplumsal olarak dezavantajlı konumda olan LGBTQI+ bireylere ve göçmen kadınlar oluşturuyor. Real'in amacı, akıl sağlığı tedavisini diğer rahatsızlıklar gibi normalleştirmek. KAYNAK : WEBRAZZI

Tiplay studio, Snap'in Yellow İvmelendirici Programı'na kabul edildi

Tiplay studio, Snap'in yaratıcılık ve teknolojiyi birleştiren şirketlere destek veren hızlandırma programı olan Yellow'a kabul edildi.

Odağına eğlenceyi alan girişimlere destek olan bir hızlandırma programı olarak hizmet veren Yellow'un bugüne kadar 30 girişime yatırım yaptığını da ekleyelim. Yellow'un web sitesinde yer alan bilgilere göre programı tamamlayan girişimlere 150 bin dolar yatırım yapılıyor.

Merkezi Los Angeles’ta yer alan küresel bir topluluk olan “Yellow İvmelendirici Programı”nın dünyanın her noktasından yaratıcılık ve inovasyonu buluşturan girişimlere yatırım yaptığını paylaşan tiplay studio CEO’su Mehmet Umut Ermeç, geçtiğimiz dönemde Snapchat için geliştirdikleri Pair Up oyunu büyük bir ilgiyle karşılandığını da hatırlattı.

Bugün de ivmelendirici programa kabul edilerek yatırım almalarının küresel anlamda sürdürülebilir bir oyun geliştirme ekosistemi yaratma hedeflerinde doğru yolda olduklarını gösterdiğini belirten Ermeç, tiplay studio'nun hem bir oyun şirketi, hem de global bir girişim olarak yüz milyonlarca insanın hayatını daha eğlenceli hale getirmeye devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Ermeç, sınırları ortadan kaldıran, inovatif fikirleri hayata geçiren şirketlere destek veren dünyaca ünlü bir programın parçası olmanın onlar için gurur verici olduğu kadar Denizli’yi Silikon Vadisi yapma hedefi konusunda doğru atılmış çok önemli bir adım olduğunu da belirtti. KAYNAK : WEBRAZZI