Karizmatik Şirket İsimleri ve Önerileri ile 2023’te Öne Çıkın

Yeni bir iş kurmak üzere olanlar için ilk adımlardan biri şirket için güzel bir isim seçmektir.

Karizmatik şirket isimleri ile iş dünyasına daha hızlı bir giriş yapma imkanı elde edebilirsiniz. İlgili karizmatik şirket isimleri arasında bir seçim yapılamaması durumunda rehberin alt kısmında yer alan YORUM bölümü ile karizmatik firma isimleri için önerileri alınabilir.

Yeni bir işletme kurmanın ilk yollarından biri onu tam olarak yansıtan, hedef kitleyi harekete geçiren bir karizmatik şirket ismi belirlemektir. İlgili isim ile rakiplerden bir adım öne çıkmak ve müşterilerin ilgisini çekerek akılda kalıcılık sağlama imkanı elde edilebilir.

Karizmatik şirket isimleri rehberinde yer alan tüm modern, yaratıcı ve havalı isimler mağaza, dükkan ve firma için kullanılabilir. Listede yer alan önerilerin tümü 2023 yılı itibarıyla hiçbir şirket tarafından kullanılmamıştır.

Listede yer alan karizmatik şirket isimleri listesi hem Türkçe hem İngilizce hem de sektörel olarak ayrı ayrı düzenlenmiştir.

GENEL KARİZMATİK ŞİRKET İSİMLERİ

firma isimleri karizmatik öneriler

Genel bazda hem ürün hem de hizmet odaklı şirketler için tercih edilebilecek karizmatik şirket isim önerileri aşağıda yer almaktadır. İlgili isimleri şirketinizin türüne ve niteliğine göre ele almanızı tavsiye ederiz.

 1. Sandom
 2. Vennes
 3. Gabroe
 4. Mentok
 5. Safir
 6. Kunnar
 7. Ezbio
 8. Palkon
 9. Hunni
 10. Grane
 11. Kafalt
 12. Ennep
 13. Pondo
 14. Indis
 15. Palakon
 16. Henato
 17. Senbet
 18. Mekanik
 19. Artent
 20. Mentoka
 21. Tenuz
 22. Arnelan
 23. Ofarka
 24. Kukten
 25. Aderton
 26. Menkan
 27. Aressa
 28. Sentos
 29. Okrane
 30. Huseb

İNCELEYİN: Marka İsim Fikirleri

TÜRKÇE KARİZMATİK ŞİRKET İSİMLERİ

şirket isimleri karizmatik

İşletmesine tamamen Türkçe olarak şirket ismi vermek isteyen girişimci ve yatırımcılar için de birbirinden benzersiz, şık ve yaratıcı şirket isimleri önerileri mevcut. İlgili isimlerin birçoğu farklı anlam çağrışımlarında bulunabildiği için hedef kitle ve ürün-hizmet odaklı olarak tercih edilmesinde büyük yarar var.

 1. Feveran
 2. Kılavuz
 3. Dikta
 4. Hüner
 5. Karataş
 6. Saffan
 7. Tasrif
 8. Feşan
 9. Mismar
 10. Sadra
 11. Zahir
 12. Giran
 13. Sabah
 14. Farsa
 15. Mukad
 16. Fıtran
 17. Refek
 18. Kurul
 19. Annare
 20. Adane
 21. Okyanus
 22. Hareket
 23. Bercil
 24. Şaftan
 25. Kalaban
 26. Bennas
 27. Peleken
 28. İncin
 29. Beretek
 30. Destiy

İNGİLİZCE KARİZMATİK ŞİRKET İSİMLERİ

en iyi şirket isimleri

Şirket isimleri hususunda yabancı olarak tercihte bulunmak isteyen girişimci ve yatırımcılar ise İngilizce karizmatik şirket isimleri arasında seçim gerçekleştirebilir. İlgili isimlerin Türkçe çağrışımlarına da mutlak suretle dikkat edilmelidir. Birçok kelime farklı anlam çağrışımlarında bulunabilmektedir. İlgili isimleri olası hedef kitlesi ile paylaşarak gelen geri dönüşlere göre hareket edilebilir.

 1. Dantom
 2. Cennes
 3. Puran
 4. Lenna
 5. Brekas
 6. Koplan
 7. Kepere
 8. Lafton
 9. Virosa
 10. Button
 11. Sesten
 12. Amria
 13. Kittez
 14. Kintog
 15. Lavah
 16. Mircon
 17. Mices
 18. Nelge
 19. Kocrib
 20. Sirgac
 21. Fedeh
 22. Kitleb
 23. Nerren
 24. Buntom

EN İYİ ŞİRKET İSİMLERİNİN ÖZELLİKLERİ

şirket isimleri karizmatik öneriler

Şirket isimleri söz konusu olduğu zaman birçok özelliği bir arada barındıran isimler her zaman öne çıkacaktır. İyi bir isim seçmek üzere bulunan girişimcilerin ilgili önerilere dikkat etmesi önerilir.

1. Kolay telaffuz

Bir şirket isminin sağlaması gereken en önemli özelliği kolay telaffuzudur. Kolay bir şekilde hecelenebilen ve şirketin kapsadığı alandaki dillerde de kolayca okunabilen bir isim seçilmelidir.

2. Yanlış anlamlar

Bir şirket isminin farklı dillerde veya kültürlerde farklı anlamları olabilir. Tüm dillerde ilgili ismin anlamını ve çağrışımını belirtmek çok mümkün olmasa bile Türkiye’de en çok kullanılan dillerdeki anlamlarını ve çağrışımlarını incelemek oldukça önemlidir. Özellikle Türkçe, Kürtçe, Arapça ve İngilizce çağrışımları ve anlamları iyi bir şekilde incelenmelidir.

3. Kapsam

Bir şirket aynı anda tek bir işi yapmak zorunda değildir. Şirketin birkaç yıl sonra farklı bir alanda hizmet vermesi durumunda şirket ismi buna izin vermeyebilir. Dolayısıyla şirket ismi seçimi yapılırken kapsamı çok daraltmak iyi bir fikir değildir.

Örneğin, döner satan bir işletme için belirlenen İyidöner şirket ismi; birkaç yıl sonra lahmacun sektörüne aynı isim ile giriş yapmaya müsait olmayacaktır. Dolayısıyla şirket ismini seçerken daha kapsamlı bir isim seçimi yapmak ve şirket ismini herhangi bir ürün veya hizmet ile sınırlamak iyi bir fikir değildir.

4. Kullanım hakkı

Bir şirket ismi üzerinde çeşitli lisanslar, patentler ve kullanım hakları olabilir. Bunu sağlamak için en iyi yollardan biri ilgili isim için bir domain araması yapmaktır. İlgili domainin .com uzantısının boşta olup olmadığını incelenmelidir. Ardından ilgili isim arama motorlarında da sorgulanmalı ve çıkan sonuçlar incelenmelidir.

5. Heyecan uyandırma

İyi bir şirket isminin en önemli özelliği heyecan uyandırmasıdır. İlgili şirket ismi birkaç kişi ile paylaşılmalı ve gelen geri dönüşlere göre isim üzerindeki olumlu ve olumsuz ilk etki muhakkak irdelenmelidir. Unutulmamalıdır ki, bazı isimler gerçekten heyecan vericidir!

“Karizmatik Şirket İsimleri ve Önerileri ile 2023’te Öne Çıkın” üzerine 2 yorum

Yorum yapın