Müzik Dinleyerek Para Kazanma İçin 9 Site! Aylık 2000 TL Kazanç

Müzik dinleyerek para kazanmak bir hayal değil. İnternet hobilerinizi gerçekleştirirken para kazanmanıza olanak sağlayan sayısız yöntemi içeriyor. Bunlardan biri de müzik dinleyerek para kazanma işlevini gerçekleştirebilmenize olanak sağlıyor. Başta ABD ve Avrupa merkezli olmak üzere, çok sayıda müzik ajansının web sitesi aracılığıyla müzik dinlerken para kazanabilirsiniz.

Müzik dinleyerek para kazanırken çok fazla bir kazanç hayaline kapılmanızı tavsiye etmiyoruz. Tüm seçenekleri kullanarak maksimum aylık 2000 TL’ye kadar para kazanabilirsiniz. O da şanslı kişiler arasında yer almayı başarırsanız! Dolayısıyla ek gelir olarak değerlendirmek dışında bu işe yatırım yapmanızı tavsiye etmiyoruz.

Müzik dinle para kazan seçeneğine sahip web sitelerinin 2 genel çalışma prensibi var.

1. Müzik Performans Ölçümü

Müzik dinleyerek para kazandıran web sitelerinin bir kısmı piyasaya yeni çıkacak olan müziklerin performans ölçümünün yapılması prensibi ile çalışır. Ayrıca müziklerin hangi gruplar arasında daha çok sevildiği gibi pazarlama bilgilerini elde etmek için de müzik dinleyerek para kazandıran web siteleri kullanılmaktadır. Dolayısıyla siz de bu platformlara kayıt olarak müzikler hakkında yorum ve görüş belirterek bu sistemin çalışmasına olanak sağlıyor ve sistemden kazanç elde ediyorsunuz.

2. Kazanç Paylaşımı

Müzik dinleyerek para kazandıran web sitelerinden bazıları ise sadece kazanç paylaşımı sistemi ile çalışmaktadır. Bu sitelerde müzikleri dinlerken reklam izlemek ve dinlemek zorunda da kalırsınız. İlgili reklamlardan web sitesi elde ettiği kazancın bir kısmını da dinleyiciler ve izleyiciler ile paylaşıyor. Standart bir kazan-kazan mantığı ile çalışan bu platformlardan kazanç sağlamak genellikle çok kolaydır. Müzik videolarını izlemek dışında bir şey yapmanız gerekmez.

Müzik dinleyerek para kazandıran web sitesi ve uygulamalar:

müzik dinleyerek para kazanmak

1. Current Rewards

Aylık Gelir Potansiyeli: 1.500 TL

Aylık 200 dolara kadar para kazanma imkanı sağlayan Current Rewards platformuna dahil olarak dinlediğiniz müzikler için para kazanırsınız. Sektörün en büyük sitelerinden biridir.

Current Rewards’da müzik dinleyerek para kazanmak dışında uygulama içindeki oyunları kullanarak ya da anketleri tamamlayarak da para kazanmanız mümkündür. Ayrıca platformda video reklamları izleyerek de puan kazanabilirsiniz. Dolayısıyla çok boyutlu bir para kazanma sitesi olarak kullanıcılara gelir sağlamak için farklı yöntemlere sahiptir.

2. Slicethepie

Aylık Gelir Potansiyeli: 2.000 TL

Dinlediğiniz müzikler ile ilgili olarak İngilizce görüş belirtebilecekseniz; kısa sürede para kazanmanıza sağlayan bir web sitesidir. Platformu kullanarak dinlediğiniz müziklerin ardından istenen geri bildirim formunu doldurmanız gerekiyor. İlgili formu doldurduktan sonra 0.1 dolar ile 2 dolar arasında para kazanıyorsunuz. Kazanacağınız tutar müziğin türüne, süresine, incelemenin uzunluğuna ve incelemeyi yapan kişinin daha önceki yorumları ışığında verilen uzmanlık derecesine göre değişiklik gösterecektir. Ayrıca parayı kazanmadan önce yazdığınız yorumun onaylanması gerekiyor.

Müziklere görüş belirtirken; “bu müzik çok güzel” tarzındaki yorumlar kabul edilmiyor. Müziği neden beğendiğinizi tam olarak yansıtmanız isteniyor.

3. HitPredictor

Aylık Gelir Potansiyeli: 1.900 TL

Bir müzik piyasaya düşmeden önce çeşitli ajanslar tarafından pazarlama bilgisinin alınması için HitPredictor gibi sitelere gönderiliyor. Sektörün önemli sitelerinden biridir. HitPredictor’a kayıt olarak henüz piyasaya çıkmamış müziklere erken erişim elde ediyorsunuz. İlgili müzikleri dinlerken müzik hakkında görüş belirtmeniz isteniyor. Görüşünüzü teknik olarak belirtebilecek kapasiteye sahipseniz; HitPredictor’da uzmanlık derecesini dahi alabilirsiniz. Bu derece ile aylık 10 bin liradan bile fazla para kazanabilirsiniz.

Siteye kayıt olurken en çok sevdiğiniz müzik türünü iyi seçmeyi unutmayın. Sistemde hep o tarz müzikler ile karşılaşacaksınız.

AYRICA BAKINIZ: Ödev Yaparak Para Kazanmak

4. Playlist Push

Aylık Gelir Potansiyeli: 3.600 TL

Spotify kullanan ve müzik listesine sahip olanlar için para kazanma imkanı sağlayan bir web sitesidir. Çalma listenize ekleyeceğiniz her şarkı için Playlist Push’dan para kazanıyorsunuz.

Çalma listenizin büyüklüğüne ve dinleyici sayısına göre elde edeceğiniz kazanç büyük oranda değişiklik göstermektedir. Eğer çok fazla dinleyicisi olan bir çalma listesine sahipseniz aylık 300-400 Dolar’a kadar dahi kazanç elde edebilirsiniz.

Playlist Push’da ödemeler TransferWise üzerinden yapılıyor. Yani Paypal’ın Türkiye’ye kapalı olması sizi çaresiz bırakmıyor.

5. RadioEarn

Aylık Gelir Potansiyeli: 1.200 TL

Radyo dinleyerek para kazandıran bir web sitesidir. Üstelik çok fazla bir şey yapmanız gerekmiyor. Sadece sevdiğiniz bir radyoyu açın ve dinleyin. Platform pasif gelir olarak kullanılmaktadır. Kısaca siz sadece müziğinizi dinleyin ve arka planda puanların birikmesini bekleyin.

Müzik dinlediğiniz her on beş dakika için bir puan kazanacaksınız. Her ay Amazon hediye kartları, Bitcoin veya banka havalesi şeklinde kazandığınız parayı çekebilirsiniz.

6. Research.fm

Aylık Gelir Potansiyeli: 1.450 TL

Radyolar için pazarlama ajanslarından biridir. Radioearn gibi radyoları dinledikten sonra yorum-görüş belirtmeniz isteniyor. İlgili bilgileri sağlayarak platformdan inceleme başına para kazanabilirsiniz.

Siteye kayıt olduktan sonra kişisel bilgileriniz ve müzik dinleme alışkanlıklarınızı doldurmanız isteniyor. Bunları iyi bir şekilde doldurmayı unutmayın. Bu sayede kendinize en uygun müzikleri seçebilir ve para kazanırsınız.

7. Cash4Minutes

Aylık Gelir Potansiyeli: 900 TL

Farklı bir çalışma prensibine sahip bir sitedir. Müziği internetten değil cep telefonu araması ile dinlemeniz gerekiyor. Eğer kullanmadığınız telefon dakikanız varsa; sitenin verdiği numarayı arayıp dinlediğiniz müzik süresi için para kazanabilirsiniz. Ancak Türkiye’den arama yapıyorsanız; Yurt dışını arayacağınız için ekstra faturalar ile karşılaşmamak adına sağlayıcınızın yurt dışı aramasından ek ücret alıp almadığını öğrenmenizi öneririz.

8. Earnably

Aylık Gelir Potansiyeli: 1.400 TL

Kapsamlı bir para kazanma sitesidir. Platformda ek olarak müzik dinleyerek para kazanmanıza olanak sağlayan görevler de bulunmaktadır.

Para çekmek için minimum 2 dolar kazanmanız gerekiyor. Bu da yaklaşık olarak 225 puan yapıyor. Ödemeler Bitcoin, Paypal veya Amazon hediye kartı olarak ödenmektedir.

9. Nielsen

Aylık Gelir Potansiyeli: 9.000 TL

Müzik araştırma şirketlerinden biridir. Ancak Nielsen’e kayıtlar herkese açık değil. Platforma bir üyelik bildiriminde bulunduktan sonra size geri dönüş yapılmasını beklemeniz gerekiyor. Ardından bir panele erişiyor ve müzikleri değerlendirerek para kazanabiliyorsunuz. Sektörde bu alandaki en büyük platformdur. Türkiye’den de kayıt almaktadır ancak sisteme kabul edilmeniz için İngilizce bilmeniz gerekiyor.

AYRICA BAKINIZ: Tasarım Yaparak Para Kazanmak

“Müzik Dinleyerek Para Kazanma İçin 9 Site! Aylık 2000 TL Kazanç” üzerine bir yorum

Yorum yapın