Türkiye’de Olmayan Farklı İş Fikirleri ve Ürünler ile Rekabette Öne Çıkın

Türkiye’de olmayan ürünler ve yapılmamış iş fikirleri özelinde araştırma gerçekleştiren ve bu iş fikirleri ile ürünleri pazarda değerlendirmek isteyenler için eşsiz nitelikte bir rehberimiz bulunuyor.

Bu rehberimiz aracılığıyla balta girmemiş ormanda ilerleme fırsatınız olacak. Kısa sürede para kazanma potansiyeli sağlayan ve müşterisi genellikle belirsiz olsa da Avrupa ve ABD’deki yansımaları ile önemli bir kitleye erişebilecek olan olmayan farklı iş fikirleri ve ürünleri keşfetmek için rehberimize göz atın!

İlgili iş fikirleri ve ürünler pazarda yer almadığı ya da çok sınırlı olarak yer aldıkları için pazar potansiyelini öngörmek zor olabilir. İş fikirleri ve ürünler bu sebeple belirli oranda risk içermektedir.

1. TEST ŞİRKETİ

Şu anda Türkiye’de olmayan iş fikirleri arasında yer alan bir fikirdir. Yurt dışındaki bir çok ülkede mevcut olan test şirketleri; genellikle diğer şirketlerin ürettiği ürünleri veya hizmetleri test ederek geri bildirim sağlamak üzere hizmet verirler. İlgili test şirketlerinin faaliyetleri çok kapsamlıdır ve genellikle bir ürünün veya hizmetin piyasaya konulması öncesinde önemli bir görüş sağlarlar.

2. EKİPMAN KİRALAMA

Ülkemizde emlak ve araç kiralama hizmetleri oldukça aktif. Ancak dünyanın birçok ülkesinde yer alan ekipman kiralama hizmetine rastlamak neredeyse mümkün değil. Özellikle müzik aletleri veya benzer ekipmanların kiralanmasına yönelik kapsamlı bir hizmet sağlayan firmaya rastlamak çok mümkün değil. Bu alanda online olarak da hizmet verecek bir işletme kurulabilir. Şu anda Türkiye’de olmayan iş fikirleri arasında önemli potansiyeli taşıyan bir fikirdir.

3. MAĞAZA GELİŞTİRME

Ülkemizde eksik olan iş fikirlerinden biri de mağaza geliştirmedir. Sektörde birkaç firma dışında kapsamlı olarak hizmet veren işletmelere rastlamak mümkün değil. Mağaza geliştirme şirketleri genellikle bir işletmenin müşteri potansiyelini artırmak için hizmet sağlarlar. Onlar mağazada çeşitli denemeler gerçekleştirir ve işletmenin müşteri potansiyelinin artması için daha önce başarılı olmuş örnekleri uygularlar.

AYRICA BAKINIZ: Zengin Olmak

4. YERİNDE ARAÇ YIKAMA

Araç yıkama hizmeti için genellikle aracı bir yıkama merkezine götürmemiz gerekiyor. Ancak dünyadaki birçok ülkede artık susuz olarak yerinde araç yıkama hizmeti sağlanıyor. Başta büyük şehirlerden olmak üzere yerinde araç yıkama hizmeti sağlayacak bir iş fikrini hayata geçirerek rekabette öne çıkabilirsiniz.

5. ÇAMAŞIR YIKAMA

Artık evler gün geçtikçe küçülüyor ve evde geçirilen vakit hızla azalıyor. Ayrıca insanlar çamaşır yıkama hizmeti ile uğraşmaktan hızla uzaklaşıyor. Bu sorunu keşfeden ABD’li ve Avrupalı birçok şirket artık çamaşır yıkama hizmeti sağlıyor. Genel olarak bu işletmelerin personelleri ilgili müşterilerin konutlarına gidiyor ve sabah aldığı çamaşırları akşam yıkanmış olarak getiriyor. Standart bir kuru temizleme hizmetinin çok daha kapsamlı halidir. Türkiye’de kuru temizleme sektörü bu alanda kendini yeterince geliştirmiş değil ve üstelik çok pahalı fiyatlar nedeniyle yoğun olarak tercih edilmiyor.

6. CV YAZIMI DANIŞMANLIĞI

Profesoneller için hizmet sağlayacak olan bir CV Yazarlığı iş fikrini hayata geçirebilirsiniz. Ülkemizde de talep gören bir iş fikridir. Ancak bu alanda hizmet sağlayan kapsamlı bir firma bulunmuyor.

7. KİŞİYE ÖZEL HEYKEL

Ülkemizde çok sayıda heykeltraş olmasına rağmen kişisel olarak heykel hizmeti bulmak oldukça zor. Bu alanda yetkin birkaç heykeltraş istihdam edilerek kişiye özel heykel hizmeti sağlanabilir. İlgili hizmet 2023 yılı şartlarında oldukça pahalı olduğu için rağbet görmüyor ancak bir işletme düzeyinde fiyatlar daha makul hale getirilerek müşteri kitlesi edinilebilir.

8. EL YAPIMI TESCİLLİ SABUN

Son yıllarda el yapımı sabunlara olan talep hızla artıyor. Dünyanın birçok ülkesinde el yapımı tescilli sabunlar müşterilerin beğenisine sunuluyor ve oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşıyor. Ülkemizde el yapımı sabunlara rastlamak mümkün ancak ilgili sabunlar tescilli olmadığı için pazarda ciddi satış rakamlarına ulaşamıyor. İlgili lisanslar alınarak sektörde güvenilirlilik sağlanabilir ve sadece online satışlar üzerinden bile yüksek satış rakamları elde edilebilir.

9. FLÖRT DANIŞMANLIĞI

Türkiye’de olmayan bir başka farklı iş fikridir. İlginç gelebilir ancak Türkiye’de bu iş fikrinin çok yüksek iş hacmine ulaşılacağı tahmin edilmektedir. İnternet aramalarındaki büyük artış sebebiyle sektörde önemli bir işletme kurularak ve kaliteli hizmet sağlanarak para kazanmak mümkün olacaktır. Genellikle insanların kendilerine uygun bir eş adayını aramak hususunda hizmet sağlanmaktadır.

10. PİNTEREST DANIŞMANLIĞI

Ülkemizde işletmelerin genellikle gözden kaçırdığı bir sosyal medya platformu olan Pinterest için bir danışmanlık hizmeti sağlayabilirsiniz. Çünkü Pinterest son dönemde 500 milyona yakın aktif kullanıcısı ile tüm markalar için inanılmaz bir pazarlama merkezine dönüşmüş durumda. Bu potansiyeli tam olarak aktararak ve markaların bilinirliliklerine ve satışlarına destek olacak bir strateji izleyerek müşteri edinebilirsiniz.

11. E-KİTAP DANIŞMANLIĞI

Standart kitaplar için danışmanlık hizmeti veren sayısız firma varken; e-kitap yazanlara danışmanlık hizmeti sağlayan bir firma bulmak oldukça zor. Siz de e-kitaplar konusunda kendinizi geliştirerek Türkiye’de olmayan bu iş fikri alanında hizmet sağlayabilirsiniz.

Türkiye’de e-kitap yazmak isteyen yazarların sayısı gün geçtikçe artıyor. Dolayısıyla halihazırda mevcut olan bir müşteri kitlesi var.

12. YAŞLILAR İÇİN YOGA

Yoga hizmeti sağlayan ülkemizde çok sayıda işletme var. Ancak çeşitli sağlık sorunları ile mücadele eden yaşlılar için özel hizmet sağlayan bir merkez yok. Yoga’nın faydaları göz önünde bulundurulduğu zaman müşteri kitlesi edinebilmek hiç de zor olmayacaktır.

Türkiye’de olmayan ürünler:

13. SOLAK İNSANLAR İÇİN ÜRÜNLER

Piyasada mevcut olan tüm ürünlerin çok büyük bir kısmı sağlaklar için yapılmıştır. Türkiye’de olmayan ürünler söz konusu olduğu zaman solaklar için mevcut ürünleri inovasyon ile değiştirebilir ve uygulayabilirsiniz. Solak insanların sayısı hiç de azımsanacak düzeyde değil. Bu sebeple önemli bir müşteri kitlesine erişebilirsiniz.

14. TERAPİ CİHAZLARI

Türkiye’de olmayan ürünler arasında yer alan bir çok ürünün bulunduğu kategorilerden biridir. Birçok spesifik terapi cihazını ülkemizde bulamazsınız.

15. ŞEKİLLENDİRİLEBİLİR BARDAK – KUPA ALTLIĞI

İlginç ürünler arasında yer alan bardak ve kupa altlığı da ülkemizde bulunmuyor.

16. ACİL DURUM KARTI

Acil durumlarda kullanılabilecek olan bu kartın üzerine basıldığı zaman güvenlik güçlerine haber veriyor. Üstelik kart görünümünde olduğu için dikkat çekmiyor.

17. DENEY SETİ

Yurt dışında çocuklara alınan en iyi hediyeler arasında yer alan deney setlerine Türkiye’de çok fazla rastlamak mümkün değil. İlginç ve özelleştirilebilir seçeneklere sahip olan deney setlerini Türkiye’ye getirerek önemli satış rakamlarına ulaşabilirsiniz.

18. CEP TESTERESİ

Doğada vakit geçirmeyi sevenler için ilgi çekici bir ürün. Türkiye’ye getirilerek ortalama düzeydeki müşteri potansiyelinin beğenisine sunulabilir.

19. SPORCU MAKYAJLARI

Bilindiği üzere sporcular yoğun terlemeye maruz kaldıkları için günümüzün standart makyajları etkisini anında kaybediyor. Bu soruna çözüm için ABD merkezli birçok firma sporcu makyajlarını tanıttı. İlgili ürünleri ülkemize getirerek önemli satış rakamlarına ulaşabilirsiniz.

20. KÜÇÜK RÜZGAR TÜRBİNİ

Küçük konutlar için rüzgar enerjisinden faydalanabilecek küçük rüzgar türbini de Türkiye’de olmayan ürünler arasında yer almaktadır. Özellikle çok rüzgar alan bölgelerde konutların elektrik ihtiyacını büyük oranda giderebilecek bir üründür.

“Türkiye’de Olmayan Farklı İş Fikirleri ve Ürünler ile Rekabette Öne Çıkın” üzerine 3 yorum

Yorum yapın